Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Dziś jest: Niedziela 23 stycznia 2022, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Gminny Portal Mapowy

facebook

Festiwal Gwiazd

Obsluga techniczna
ALFA TV

Współpraca z innymi Gminami

MIASTA PARTNERSKIE

NIEMCY

Sellin (Rugia) - umowa zawarta w dniu 21 kwietnia 2006 r. Kąpielisko nadmorskie Sellin ściśle współpracuje w ramach wymiany kulturalnej oraz programów edukacyjnych.
 
www. ostseebad-sellin.de

 

 

 

SZWECJA

LOMMA KOMMUN – umowa trójstronna, zawarta w styczniu 2004 roku obejmuje gminę Lomma, oraz Gminę Boronów (Polska ). Umowa dotyczy współpracy w dziedzinie edukacji dzieci i młodzieży oraz promowania kultury i pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym

www. lomma.se
 
Helsingborg – nawiązanie współpracy nastąpiło w roku 2007 i wiązało się z wizytą delegacji Międzyzdrojów w Helsingborg. Celem wizyty było poznanie zagadnień związanych z gospodarką odpadami w Szwecji oraz  zwiedzanie zakładów komunalnych firmy NSR w Helsingborg. Kontynuacja współpracy nastąpiła w związku z zaproszeniem Pani Burmistrz Helsingborga Carin Wredstrom oraz przedstawicieli  firmy NSR do Międzyzdrojów. W roku 2010 odbyła się wizyta delegacji miasta Helsingborg oraz firmy NSR w Międzyzdrojach. Uchwałą Nr LV/570/10 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 29 czerwca 2010r.  formalnie podjęto współpracę pomiędzy miastami. W dniu 27 maja 2010r w ramach pobytu delegacji miasta Helsingborg oraz firmy NSR w Międzyzdrojach podpisano list intencyjny wyrażający wolę i chęć współpracy z miastem Helsingborg oraz firmą NSR w dziedzinie ochrony środowiska, kultury, edukacji i sportu  oraz poszerzanie wiedzy w dziedzinie gospodarki odpadami. W dniach 07 – 08 lipca 2011r delegacja firmy NSR gościła w Międzyzdrojach w ramach organizowanej konferencji p.t.” Gospodarka odpadami na obszarze Powiatu kamieńskiego i miasta Świnoujście”.

www.helsingborg.se

 UKRAINA
 
Powiat Bachczysarajski  ( Autonomiczna Republika Krymu ) - Współpraca w ramach uczestnictwa Gminy Międzyzdroje w projekcie pilotowanym przez Instytut Rozwoju Regionalnego p.n. „Współpraca partnerska Gmin i Powiatów województw zachodniopomorskiego i pomorskiego z ich odpowiednikami położonymi na terenie autonomicznej Republiki Krymu”. W ramach projektu w 2010 r. obyły się dwie wizyty – delegacji Gminy  Międzyzdroje w Bachczysaraju oraz delegacji Ukrainy w Międzyzdrojach, której wynikiem było podpisanie listu intencyjnego. List intencyjny został podpisany w dniu 20 września 2010 r. w Szczecinie.

 
 
 
 
 
SERBIA

Čačak  -  współpracę w roku 2011 zainicjowały szkoły – Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach oraz Szkoła Medyczna w Čačku. Współpraca pomiędzy miastami została podjęta Uchwałą nr XI/85/11 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 24 maja 2011r. W dniach 25 – 30 sierpnia 2011 roku w Międzyzdrojach gościła delegacja miasta Čačak oraz młodzież i nauczyciele  ze szkoły medycznej . Spotkanie zaowocowało podpisaniem w dniu 26 sierpnia 2011r.  Porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Międzyzdroje a Miastem Čačak oraz  Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach i Szkołą Medyczną w  Čačku. Porozumienie dotyczy współpracy w dziedzinie edukacji, ochrony zdrowia, ekologii, kultury i sportu. W ramach podjętej współpracy delegacja miasta Międzyzdroje gościła w Serbii w dniach 16 – 19 grudnia 2011r.

www.cacak.org.rs
 
SŁOWENIA

Izola – Uchwałą nr XII/107/11 Rady Miejskiej w Międzyzdrojach z dnia 28 czerwca 2011r. podjęto współpracę pomiędzy Gminą Międzyzdroje i Miastem Izola w zakresie promocji, edukacji, kultury i sportu. W ramach podjętych ustaleń w dniach 23 – 26 sierpnia 2011r. gościliśmy delegację miasta Izola w Międzyzdrojach.   

www.izola.si

 
 
 
 
POLSKA

Jelenia Góra – Będzin – trójstronne porozumienie o współpracy podpisane w dniu 23 września 2009 r w Jeleniej Górze, obejmujące podejmowanie wspólnych działań w dziedzinie kulturalnej, turystycznej, sportowej i gospodarczej.  Wizyta delegacji miasta Jelenia Góra nastąpiła w lutym 2010r. Prowadzone rozmowy dotyczyły możliwości organizacji akcji promocyjnych w Jeleniej Górze i w Międzyzdrojach . Wynikiem współpracy było przeprowadzenie akcji promocyjnej na rynku w Jeleniej Górze w czerwcu 2010 r.
Pomoc miasta Jelenia Góra w przygotowaniu akcji polegała na  bezpłatnym udostępnieniu miejsca w centralnej części miasta – na rynku w Jeleniej Górze, udostępnieniu energii elektrycznej i podłączeniach lecz przede wszystkim bez kosztowe  nagłośnienie medialne imprezy – organizacja w maju 2010r. konferencji prasowej z dziennikarzami i umieszczenie informacji w  Biuletynie Jeleniogórskim oraz Informatorze Samorządowym, wydawanych przez Urząd Miejski Jelenia Góra.

www.jeleniagora.pl
 
Bydgoszcz – porozumienie o współpracy promocyjnej miast podpisane w dniu 15 maja 2010r. w Bydgoszczy. W ramach podjętych działań promocyjnych z miastem Bydgoszcz  w miesiącach maj – sierpień  2010 r. przeprowadzono liczne działania promocyjne w Bydgoszczy. Bannery  reklamowe Międzyzdrojów wisiały w głównych częściach miasta a 8 - mio sekundowe spoty reklamowe były widoczne w autobusach komunikacji miejskiej . Jednym ze wspólnych działań było umieszczenie ramki reklamowej Międzyzdrojów i Bydgoszczy w Informatorach Miejskich. Nasza reklama została umieszczona w Kurierze Ratuszowym – wydawanym w 40 000 egzemplarzy oraz na stronie internetowej www.bydgoszcz.pl.  Podczas wizyty w Bydgoszczy w  dniu 09 września 2010r, podsumowaliśmy wspólne działania i osiągnięte cele, promowaliśmy Międzyzdroje w audycji radiowej radio Pomorze i Kujawy, zwiedzaliśmy przygotowaną wystawę zdjęć Międzyzdrojów w witrynach sklepów na ulicy Długiej  a  Burmistrz Międzyzdrojów certyfikował piasek pochodzący z plaży z Międzyzdrojów na wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.  Na terenie Międzyzdrojów natomiast w miesiącach czerwiec – sierpień 2010r.  pojawiły się reklamy Bydgoszczy, na tablicach reklamowych, w formie plakatów , w Informacji Turystycznej oraz na stronie internetowej www.miedzyzdroje.pl. Należy dodać, że miasto Bydgoszcz było sponsorem koncertu Pawła Kukiza podczas Wakacyjnego Festiwalu Artystów w 2010r w Międzyzdrojach. Współpraca jest kontynuowana. W dniach 31 marca – 02 kwietnia 2011r. odbyło się spotkanie z prezydentem Bydgoszczy. W ramach przeprowadzonych rozmów w miesiącach czerwiec – wrzesień 2011 r promowaliśmy Międzyzdroje w Bydgoszczy podobnie jak roku 2010.

www.bydgoszcz.pl