Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Dziś jest: Niedziela 23 stycznia 2022, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Gminny Portal Mapowy

facebook

Festiwal Gwiazd

Obsluga techniczna
ALFA TV

Szlachetna Paczka

2016-12-14 09:11:22

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II po raz pierwszy wzięło udział w Akcji Szlachetna Paczka. To już XVI edycja, której finał odbył się w miniony weekend. Statystyki podane na stronie www.szlachetnapaczka.pl :
"18 960 – liczba rodzin, które otrzymały pomoc
47 422 569 zł – łączna wartość przekazanej pomocy w paczkach
750 970 – liczba połączonych osób
2 501 zł – średnia wartość paczek dla jednej rodziny
35 – średnio tyle osób przygotowywało pomoc dla jednej rodziny.
 Do tych konkretnych liczb dochodzą jeszcze niezliczone emocje, wzruszenia i historie warte zapamiętania"

Idea akcji jest następująca:
"Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy.
Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany."
W międzyzdrojskim gimnazjum do zorganizowania paczki dla wybranej rodziny zaangażowali się wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice. Do pomysłu wzięcia udziału w tak zorganizowanej formie pomocy namówił wszystkich Samorząd Uczniowski z przewodniczącą Karoliną Przybylską na czele. Ponieważ najbliższy sztab Szlachetnej Paczki był w Świnoujściu, tam też  zebrane dary zostałyprzewiezione. W związku z pytaniami o pomoc dla rodzin międzyzdrojskich zrodził się pomysł, by w przyszłym roku powołać i zarejestrować taki sztab w Międzyzdrojach.

Tamara Starachowska
Gimnazjum nr 1+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.