Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Dziś jest: Niedziela 23 stycznia 2022, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda

Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

Gminny Portal Mapowy

facebook

Festiwal Gwiazd

Obsluga techniczna
ALFA TV

Harcerski Grudzień

2016-12-13 12:11:00

Przez cały grudzień międzyzdrojscy harcerze swój czas spędzają bardzo aktywnie.
Wraz z rozpoczęciem miesiąca nastąpiły zmiany kadrowe w 44 Gromady Zuchowej „Pracowite Pszczółki” w Międzyzdrojach. Obowiązki drużynowego gromady zuchowej druhna Matylda Czuchry przekazała druhowi Fabianowi Makiełkowskiemu.
W Wolinie w dniach 2 - 4 grudnia 2016 r. harcerze z 34 DH „Orlęta”, PDSH „Feniksy” z Międzyzdrojów i 3 DH „Gryfy Wolińskie” z Wolina wspólnie urządzili sobie Mikołajkowy Biwak Harcerski w harcówce osiedlowej 3DH.  Pierwszy dzień biwaku rozpoczęła nocna gra w centrum miasta. Drugiego dnia odbył się krótki apel, na którym przedstawiony został program gry terenowej. Na grze terenowej harcerki i harcerze zmagali się z technikami harcerskimi tj.: pionierka, terenoznawstwo, regulaminy i samarytanka. Ostatnim punktem zabawy była obrzędowość przy ognisku. Popołudniu zmagali się z teorią w konkursie pt. „Harcerskie 1 z 10, czyli turniej z wiedzy harcerskiej”. Konkurs wygrał druh mł. Mateusz Szymczak z PDSH „Feniksy”. Wieczorem po kolacji w dużej sali harcówki 3 DH przygotowana została wieczornica, podczas której druhowie Instruktorzy ZHP opowiedzieli o harcerskiej wspólnocie, zdobywanych ambicjach, a przede wszystkim o angażowaniu się w harcerstwo. W podziękowaniu za trud włożony w wolińskie harcerstwo druhna pwd. Agnieszka Szymańska podziękowała druhowi Michałowi Wawrykowi z 3 DH wręczając mu naramiennik wędrowniczy.  Biwak zakończył się porannym apelem, na którym druh pwd. Tomasz Rychłowski z 34 DH „Orlęta” podziękował harcerzom, a także odczytał rozkaz, w którym otwarto próby na nowe stopnie harcerskie i zostały przyznane sprawności harcerskie.
W dniu 10 grudnia 2016r. 34 Drużyna Harcerska „Orlęta” odniosła sukces w Świnoujściu! Razem z harcerzami z PDSH „Feniksy” (w tym jednym z 3 DH z Wolina) i zuchami z 44 GZ „Pracowite Pszczółki” uczestniczyli w XIII edycji Harcerskiej Gry Historycznej o Świnoujściu, której organizatorami byli harcerze z 14 DH im. Tadeusza Zawackiego.  Uczestnicy gry mieli za zadanie dotrzeć do wyznaczonych punktów na podstawie otrzymanych map i fotografii detali obiektów. Wykazali się swoją wiedzą na temat odległej oraz współczesnej historii Świnoujścia. Gra historyczna rozpoczęła się o godzinie 9.45 w Domu Harcerza przy ul. Żeromskiego 28. Najszybsze rozwiązanie testu historycznego decydowało o kolejności wyjścia patrolów na trasę. Harcerzom z 34 DH „Orlęta” udało się wyruszyć jako pierwszym. Każda z drużyn otrzymała po mapie, na której były zaznaczone punkty. Były na niej oznaczone takie miejsca jak Fort Anioła, Plac Wolności, Basen Północny, a także skwer przy ul. Chopina.
Po powrocie z trasy na każdego czekało ognisko i kiełbaski. Na zakończenie odbył się apel podsumowujący grę, podczas którego ogłoszono wyniki. Harcerze z 34 DH zwyciężyli! Na drugim miejscu uplasowała się 19 DHSG ”Zlotki” ze Świnoujścia, na trzecim PDSH „Feniksy”, natomiast czwarte miejsce zajęła 44 GZ „Pracowite Pszczółki” z Międzyzdrojów.
Harcerze rozpoczną od 16 grudnia 2016 r. roznoszenie Betlejemskiego Światła Pokoju do instytucji i kościołów znajdujących się na terenie gminy Międzyzdroje. W tym roku międzyzdrojskim drużynom harcerskim przypadł zaszczyt przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju do krajów skandynawskich. Druhna Iga Zuzanna Wachowicz z 34 DH „Orlęta” i druh Mateusz Szymczak PDSH „Feniksy” będą reprezentować Gminę Międzyzdroje podczas przekazywania światła pokoju skautom duńskim w Kopenhadze oraz szwedzkim w Göteborgu.
W Międzyzdrojach Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane o godz. 17.00 podczas Wigilii Miejskiej w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Również dostępne będzie od godz. 11.00 do 17.00 na II Międzyzdrojskim Jarmarku Świątecznym i Festiwalu Choinki. Do kościołów płomień harcerze przekażą dopiero w niedzielne nabożeństwa.

Czuwaj!
pwd. Tomasz Rychłowski

34 DH "Orlęta" im. Orląt Lwowskich+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.